Zajęcia zdalne w przedszkolu

Zajęcia stacjonarne w przedszkolu zostają zawieszone od 29.03 do 9.04. W tym okresie to Państwo decydujecie o formach aktywności Waszych Dzieci. Czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, można wykorzystać na to, aby stało się ono bardziej samodzielne. Warto zachęcać je do utrzymania czystości w swoim kąciku (pokoju), przygotowania prostych posiłków razem z rodzicami, wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem, przygotowaniem do snu. W tych ostatnich czynnościach, z powodu pośpiechu, dzieci są zazwyczaj wyręczane. Pobyt w domu daje możliwość częstych rozmów z dziećmi na różnorodne tematy, a tym samym wzbogacania ich słownictwa. Ważne jest także znalezienie czasu na czytanie dzieciom i z dziećmi. Pobyt w domu może być także okazją do prowadzenia rozmów z dzieckiem, tłumaczenia otaczających nas zjawisk przyrodniczych i fizycznych.
Inne zajęcia o charakterze edukacyjnym to m.in. zabawy przy wspólnym stole: gry planszowe, czy zabawy i gry zręcznościowe. Należy pamiętać, że podstawową formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa.
Podejmowanie tych działań pozwoli na nabywanie przez dziecko doświadczeń w różnych obszarach rozwojowych: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym.

Za pośrednictwem poczty dziennika elektronicznego nauczyciel będzie Państwu codziennie udostępniać:
a. propozycje wykonania prac plastycznych, projektów technicznych, zabaw badawczych lub eksperymentów;
b. konkretną propozycję opracowaną na potrzeby grupy dziecka, adekwatną do realizowanego programu;
c. opracowane przez siebie propozycje twórczej aktywności dzieci;
d. linki do słuchowisk, audycji radiowych, informacje o programach telewizyjnych (pasma edukacyjne), a także programów, zabaw on-line.

Udostępniane materiały mogą Państwo w dowolny sposób modyfikować i dobierać w zależności od możliwości technicznych, organizacyjnych oraz czasowych, jakimi dysponujecie.

Zachęcam również do dołączenia do naszej grupy na Facebooku „Przedszkolaki z Naszej Paczki” (https://www.facebook.com/groups/166078124382435) , na której znajdziecie Państwo propozycje różnych aktywności i pomysły na zabawę dla dzieci, oraz na której możecie prezentować efekty pracy twórczej Waszych Dzieci.